Wels - tajemné město v srdci Rakouska, které stojí za návštěvu

Wels

Úvod do města Wels

Wels je malebné město, které se nachází v Rakousku a nabízí svým návštěvníkům opravdu mnoho. Pokud sem zavítáte poprvé, určitě neváhejte procházet jeho úzkými uličkami s kouzelnými historickými budovami a nenechte si ujít ani prohlídku krásného hradu Wels. Město vám dále nabídne pestrou škálu kulturních akcí a festivalů, jako například Festival současného umění Wels Art oder Unart nebo festival Jazz Time Wels. A pokud máte chuť na nakupování, rozhodně zavítejte do moderního obchodního centra Maxcenter, které nabízí širokou škálu obchodů a služeb. V Welisu se rozhodně nikdy nenudíte!

Historie města

Historie města Wels

Město Wels se nachází v Horním Rakousku a má bohatou historii sahající až do římského období. V té době se zde nacházel vojenský tábor a obchodní centrum nazývané Ovilava.

V průběhu středověku bylo město Wels důležitým obchodním centrem, kde se konaly trhy a výměnné burzy. V roce 1222 byl založen klášter Minoritů, který zde působil až do roku 1784.

Během 19. století se město Wels stalo průmyslovým centrem s výrobou textilu, strojů, keramiky a dalších výrobků. V roce 1868 byla postavena první železniční trať spojující Wels s liniemi vedoucími do Vídně a Salcburku.

V současné době je město Wels moderním hospodářským centrem s rozvinutou dopravní infrastrukturou, kulturním bohatstvím a jedinečnou atmosférou starobylého města.

Důležitá místa a památky v Welsu

Důležitá místa a památky v Welsu

Wels je historické město v Rakousku, které se pyšní mnoha zajímavými a důležitými památkami. Mezi nejvýznamnější patří například gotický dóm svatého Petra, který byl postaven již ve 12. století. Tento monumentální kostel je považován za jeden z nejkrásnějších staveb tohoto druhu v celém Rakousku.

Další zajímavou stavbou je tzv. Stará radnice, která byla postavena již v 16. století a dodnes slouží jako sídlo místní samosprávy. Kromě toho stojí za zmínku i hrad Wels, který dominuje nad celým městem a nabízí nádherné výhledy do okolní krajiny.

V Welsu najdete také řadu muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Například Kunsthaus Wels, které se specializuje na současné umění a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek z modernistické architektury.

Celkově lze tedy říci, že Wels je skutečnou perlou rakouských měst a stojí za to ho navštívit. Zajímavé památky, krásná příroda a pohostinní obyvatelé dělají z Welsu vyhledávaný cíl turistů z celého světa.

Kulturní akce a festivaly v městě

Kulturní akce a festivaly v městě Wels

Wels, malé město v Rakousku, nabízí svým návštěvníkům celou řadu kulturních akcí a festivalů. Každý rok zde probíhají nejrůznější slavnosti a události, které přilákají tisíce lidí z celého světa.

Mezi nejpopulárnější kulturní akce patří například Wels International Puppet Theatre Festival, který se koná každoročně v září. Tento festival marionet a loutek přináší do města umělecké představení pro dospělé i děti. Dalšími populárním festivalem jsou Dni hudby Wels (Wels Music Days), kde si návštěvnícii mohou užít širokou škálu hudebných žánrů od jazzu po rock.

V průběhu roku se také konají různé kulturní slavnosti, jako např. Wels Antique Market (antikvariát) nebo St. Rupert's Fair (Ruprechtova pouť). Tyto akce jsou velmi oblíbené mezi místními obyvateli i turisty.

Mnohé z těchto kulturních akcí jsou bezplatné a jsou skvělým způsobem, jak prozkoumat toto kouzelné město a jeho pestrou kulturu. Pokud hledáte nové zážitky a kulturní akce, Wels je pro vás tou pravou volbou!

Možnosti ubytování a stravování v Welsu

Pokud plánujete návštěvu rakouského města Wels, nemusíte se bát nedostatku možností ubytování a stravování. Wels nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů pro různé typy cestovatelů. Pokud preferujete luxusní variantu, určitě oceníte některý z místních pětihvězdičkových hotelů, které disponují wellness centry a vyhlášenými restauracemi. Pro ty, kteří preferují skromnější ubytování, jsou k dispozici levnější penziony nebo hostely s jednoduchou výbavou.

Co se týče stravování, má Wels mnoho restaurací nabízejících tradiční rakouskou kuchyni i mezinárodní speciality. Pokud si rádi ochutnáváte vína a piva, nezapomeňte navštívit některou z místních vinoték či pivnic. Pro milovníky snídaňových specialit je tu také možnost ochutnat typický vídeňský sendvič (Wiener Schnitzel), který patří mezi nejoblíbenější pokrmy v Rakousku.

Celkově lze říci, že možnosti ubytování a stravování v Welsu jsou rozmanité a vyhoví všem návštěvníkům bez ohledu na jejich preference a rozpočet.

Aktivity a výlety v okolí města

Aktivity a výlety v okolí města Wels

Wels je malebné rakouské město s mnoha možnostmi zábavy a aktivit. Okolo města najdete spoustu krásné přírody, historických památek a moderních zábavních parků. Zde je několik tipů na aktivity a výlety, které byste neměli ve Welsu vynechat:

1) Navštivte historickou zříceninu hradu Wels, která se nachází v blízkosti centra města. Tato kusé pozůstatky hradu jsou plné fascinující historie a nabídne Vám úchvatné pohledy na celé město.

2) Pro milovníky zvířat je zde zoo Wels, která patří k nejoblíbenějším rodinným atrakcím ve městě. Zde si můžete prohlédnout více než 700 druhů živočichů z celého světa.

3) Pokud máte rádi adrenalin, navštivte blízký Freizeitpark Wels. Tento moderní park nabídne rychlé jízdy na horských dráhách, bazény s umělými vlnami a další zajímavosti pro dospělé i děti.

4) Pro romantickou atmosféru navštivte překrásný zámek Schloss Puchberg, který leží nedaleko Welsu. Tento zchátralý barokní zámek nabídne nádherné výhledy na okolní krajinu a pohádkovou atmosféru.

5) Pro přírodní zážitek navštivte národní park Kalkalpen. Tento největší les ve střední Evropě je plný krásné přírody a nabídne Vám mnoho turistických tras pro každou úroveň fyzické kondice.

Wels má spoustu aktivit a výletů, které stojí za to objevit!

Doprava do Welsu a v městě

Doprava do Welsu a v městě

Pokud plánujete cestovat do rakouského města Wels, máte na výběr několik dopravních možností. Nejbližší letiště se nachází ve štýrském Grazu, odkud můžete pokračovat vlakem nebo autobusem. Z vídeňského letiště je možné dojet do Welsu přímým vlakem.

V samotném městě pak najdete dostačující nabídku hromadné dopravy. Místní autobusové linky jsou dobře propojené a spojují jak centrum s okolními oblastmi, tak i jednotlivé čtvrti mezi sebou. Pro pohodlnou dopravu po centru můžete využít i služby taxikářů.

Vydejte se tedy bez obav do rakouského Welsu, kde vás čekají krásné památky a zajímavosti!

Závěr a doporučení pro návštěvníky Welsu.

Závěr a doporučení pro návštěvníky Welsu

Pokud jste se již rozhodli navštívit město Wels v Rakousku, určitě nebudete litovat. Toto malebné historické město nabízí mnoho zajímavých památek a kulturních akcí.

Jednou z hlavních turistických atrakcí je gotický kostel Minoritenkirche, který se nachází v samém srdci města. Pro milovníky historie jsou k dispozici i další cenné památky jako například hrad Wels nebo tematické muzeum Welios.

Pro relaxaci a odpočinek doporučujeme navštívit park Stadtgarten, kde si můžete užít klidné odpoledne mezi krásnou přírodou. A pokud máte rádi adrenalinové zážitky, vydejte se do nedalekého Freizeitparku Römerfeld, kde na vás čekají různé atrakce pro dospělé i děti.

Celkově lze říci, že Wels je velmi zajímavým a pestrým místem pro návštěvu. Pokud sem zamíříte, rozhodně nezapomeňte ochutnat také místní speciality jako třeba tradiční dort Linzer Torte.

Publikováno: 15. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Kristýna Fialová

Tagy: wels | město v rakousku