Obdivujte nejvyšší mrakodrap v Brně - AZ Tower: Průvodce pro cestovatele

Az Tower

Informace o AZ Tower v Brně

AZ Tower je nejvyšší mrakodrap v Brně a celém Česku s výškou 111 metrů. Nachází se v obchodně-administrativní čtvrti Brno-Centrum, poblíž nádraží Brno hlavní nádraží. Budova byla dokončena v roce 2013 a slouží jako kancelářský komplex. Vlastníkem je společnost KKCG Real Estate, a.s. AZ Tower je znám svou moderní architekturou a atraktivním designem, což ho činí jedním z dominantních prvků brněnského panoramatu.

Architektura a design budovy

Architektura a design budovy AZ Tower v Brně je dílem renomovaného architektonického studia Burian-Křivinka Architects. Mrakodrap dosahuje výšky 111 metrů a má 30 podlaží. Jeho moderní design je inspirován dynamikou a elegancí, což ho činí dominantou brněnského panoramatu. Budova je vybavena energeticky úspornými technologiemi a skleněnými fasádami, které propouštějí dostatek přirozeného světla do interiéru. AZ Tower získal několik ocenění za svůj inovativní design a udržitelnost.

Výhled z vyhlídkové plošiny

Z vyhlídkové plošiny nejvyššího brněnského mrakodrapu AZ Tower se naskýtá úchvatný výhled na celé město a jeho okolí. Z výšky 111 metrů lze obdivovat historické památky, jako je Špilberk, Petrov nebo Katedrála svatého Petra a Pavla. Při dobrém počasí je viditelnost až na horizont, což poskytuje jedinečný zážitek pro návštěvníky. Díky moderním dalekohledům si můžete detailně prohlédnout každý kout města a objevit skryté krásy Brna z ptačí perspektivy.

Historie a význam mrakodrapu v Brně

AZ Tower v Brně byl dokončen v roce 2013 a je nejvyšší budovou nejen v Brně, ale i v celém Česku. Tento moderní mrakodrap o výšce 111 metrů má 30 pater a slouží jako kancelářský komplex. Jeho stavba byla důležitým krokem ve vývoji města, přinášejícím novou architekturu a posilujícím jeho postavení jako moderního centra střední Evropy. AZ Tower se stal ikonickým symbolem Brna a atraktivní destinací pro turisty i obyvatele města, nabízející nezapomenutelné zážitky a úchvatné panoramatické výhledy.

Praktické informace pro návštěvníky

AZ Tower se nachází v samém centru Brna na adrese Pražákova 1008/69. Pro veřejnost je otevřen každý den od 10:00 do 20:00 hodin. Vstup na vyhlídkovou plošinu ve 27. patře je zpoplatněn, děti do 6 let mají vstup zdarma. Doporučuje se rezervovat si vstupenku předem online kvůli velké oblibě atrakce. V budově se nachází také restaurace a kavárna, kde si můžete dopřát občerstvení s úchvatným výhledem na město Brno. Pamatujte, že fotografování a natáčení je povoleno pouze pro osobní účely a komerční využití je zakázáno bez souhlasu správců AZ Tower.

AZ Tower v Brně je skutečně ohromující stavbou, která nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Doporučuji vám vyrazit na vyhlídkovou plošinu a užít si úchvatný výhled na celé město. Nezapomeňte si také prohlédnout moderní architekturu a design budovy, které jsou jedinečné. Před návštěvou doporučuji zkontrolovat otevírací dobu a vstupné, abyste si mohli plně užít svůj pobyt. AZ Tower je skvělým místem pro poznání krás Brna z ptačí perspektivy a určitě stojí za návštěvu pro každého milovníka architektury a panoramatických výhledů.

Publikováno: 14. 03. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Marek Vokurka

Tagy: az tower | mrakodrap v brně