Předpověď počasí Krkonoše: Aktuální stav a předpověď na následující týden

Počasí Krkonoše

Aktuální stav počasí v Krkonoších

Aktuální stav počasí v Krkonoších je momentálně velmi proměnlivý. V posledních dnech jsme byli svědky teplotních výkyvů a častých srážek, které ovlivňují podmínky v horách. V nižších polohách se sníh postupně taje, zatímco ve vyšších nadmořských výškách stále přetrvává dostatečné množství sněhu pro lyžování. Doporučujeme sledovat aktuální meteorologické zpravodajství a informace od horských služeb před plánovaným výletem do Krkonoš.

Předpověď počasí na následující dny

Podle meteorologů se na následující dny v Krkonoších očekává proměnlivé počasí. Zítra bude převážně oblačno s možností slabých dešťových srážek. Teploty se pohybují kolem 3 stupňů Celsia ve vyšších polohách a kolem 7 stupňů Celsia v nižších částech hor. Ve středu a ve čtvrtek se očekávají delší slunečné úseky, ale i přeháňky s možností krátkodobého sněžení. Teploty budou mírně klesat, zejména v nočních hodinách. Doporučuje se sledovat aktuální předpověď počasí a přizpůsobit plány pobytu v horách podle aktuální situace.

Doporučení pro turisty a lyžaře vzhledem k počasí

Doporučení pro turisty a lyžaře v Krkonoších je aktuálně zaměřeno na zhoršující se počasí v následujících dnech. Je důležité sledovat předpověď počasí a informace o stavu sjezdovek. Při pobytu v horách je vhodné mít s sebou dostatečné zásoby pitné vody, teplé oblečení a rezervní vrstvu oblečení v případě změny počasí. Doporučuje se také mít u sebe mapu oblasti, mobilní telefon s nabitou baterií a vhodnou obuv pro pohyb v terénu. V případě nepříznivých podmínek je nutné respektovat varování a pokyny horské služby a nevyrážet do nebezpečných úseků bez dostatečného vybavení a znalostí terénu.

Bezpečnostní opatření při nepříznivém počasí v horách

Při nepříznivém počasí v horách, jako jsou Krkonoše, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Při silném větru a sněhových bouřích je vhodné zůstat na značených trasách a vyhnout se nebezpečným oblastem. Mít s sebou vhodné vybavení jako kompas, mapu, telefon s nabitou baterií a zásobu jídla a pití je klíčové pro případ nouze. V případě změny počasí nebo zhoršení situace je důležité okamžitě se stáhnout do bezpečného úkrytu a kontaktovat horskou službu či záchranné složky. Nikdy byste neměli riskovat nepotřebně a vystavovat sebe ani ostatní nebezpečí.

Tipy na vhodné oblečení a vybavení pro pobyt v Krkonoších

Pro pohyb v Krkonoších je důležité mít vhodné oblečení a vybavení. Vzhledem k proměnlivému počasí doporučujeme vrstvení oblečení, abyste se mohli přizpůsobit teplotním změnám. Doporučuje se termoprádlo, fleecová mikina a nepromokavá bunda. Nezapomeňte na teplé ponožky a pevnou obuv s dobrou podešví pro snadný pohyb v terénu. Důležité je také mít s sebou dostatek pitné vody, sluneční brýle, ochranu proti slunci a mapu nebo navigaci pro orientaci v terénu.

Publikováno: 15. 03. 2024

Kategorie: počasí

Autor: Honza Tichý

Tagy: počasí krkonoše | předpověď počasí