Nový VW Passat: Test a recenze tohoto ikonického automobilu pro rok 2021

Vw Passat

Historie modelu VW Passat

Historie modelu VW Passat sahá až do roku 1973, kdy byl poprvé uveden na trh jako nástupce modelu VW 1600. Passat se rychle stal oblíbeným modelem ve střední třídě díky svému prostornému interiéru a spolehlivosti. Během let prošel několika generacemi a facelifty, přičemž si udržel svou reputaci elegantního a komfortního automobilu pro rodiny i firemní klientelu. Volkswagen Passat se stal jedním z nejprodávanějších modelů značky a získal si pověst spolehlivého vozidla s moderním designem a širokou škálou motorizací.

Technické specifikace a výbava

Nový VW Passat pro rok 2021 přichází s několika zajímavými technickými specifikacemi a výbavou. V základní verzi je k dispozici s benzinovým motorem 1.5 TSI o výkonu 150 koní nebo s dieselovým motorem 2.0 TDI disponujícím výkonem 190 koní. Novinkou je také plug-in hybridní verze s kombinovaným výkonem 218 koní. Všechny modely jsou standardně vybaveny automatickou převodovkou DSG a mají pohon předních kol nebo volitelně i pohon všech kol 4MOTION. Co se týče výbavy, nový Passat nabízí moderní technologické prvky jako například digitální cockpit, multimediální systém s dotykovou obrazovkou, adaptivní tempomat či bezklíčové odemykání a startování vozidla.

Testování výkonu a spotřeby

Při testování výkonu a spotřeby nového VW Passatu jsme byli příjemně překvapeni. Motor s výkonem 150 koní dokázal zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 8,7 sekundy, což je skvělý výsledek pro tuto třídu vozidel. Spotřeba paliva se pohybovala kolem 5,5 litru na 100 km při kombinovaném cyklu jízdy, což je velmi konkurenceschopné číslo. Při delších trasách se ukázala jako velmi úsporná a komfortní volba pro každodenní použití.

Bezpečnostní prvky a hodnocení

Bezpečnostní prvky nového VW Passatu jsou na velmi vysoké úrovni. Automobil je vybaven systémem automatického nouzového brzdění, asistentem udržování jízdního pruhu, detekcí únavy řidiče a adaptivním tempomatem. Dále disponuje airbagy pro posádku i ochranou chodců. Dle nezávislých testů Euro NCAP získal Passat v kategorii bezpečnosti 5 hvězdiček, což potvrzuje jeho vynikající ochranu cestujících při nehodách.

Recenze uživatelů a zkušenosti

Recenze uživatelů na nový VW Passat jsou obecně pozitivní. Uživatelé oceňují pohodlí a prostornost interiéru, kvalitní zpracování a moderní technologická vylepšení. Mnozí uvádějí také dobrou jízdní dynamiku a nízkou spotřebu paliva. Kritizována bývá především vyšší cena ve srovnání s konkurenčními modely. Zkušenosti uživatelů naznačují, že nový Passat je spolehlivým a komfortním vozem vhodným pro dlouhé cesty i každodenní použití v městském provozu.

Porovnání s konkurenčními modely

Nový VW Passat se řadí mezi střední třídu a konkuruje především s vozy jako Škoda Superb, Ford Mondeo nebo Opel Insignia. V porovnání s těmito modely si Passat získává své fanoušky díky kvalitnímu zpracování interiéru a vysoké úrovni bezpečnostních prvků. Ve srovnání s konkurencí je také Passat často chválen pro svou pohodlnou jízdu a nízkou spotřebu paliva. Na druhou stranu někteří uživatelé upřednostňují jiné modely pro jejich design nebo cenovou dostupnost. Celkově je však nový Passat silným hráčem ve střední třídě automobilů a nabízí širokou škálu funkcí za konkurenceschopnou cenu.

Cena a dostupnost na trhu

Cena nového VW Passatu se pohybuje v rozmezí od 670 000 Kč do 1 100 000 Kč v závislosti na zvolené výbavě a motorizaci. Modely s dieselovými motory jsou obvykle dražší než jejich benzínové protějšky. Na trhu je možné zakoupit nový Passat u autorizovaných prodejců Volkswagen po celé České republice, stejně jako prostřednictvím online prodeje či leasingu. Díky široké síti prodejců je dostupnost tohoto modelu velmi dobrá a zákazníci mohou očekávat kvalitní servis a podporu po celou dobu vlastnictví vozidla.

Závěrem lze konstatovat, že nový VW Passat pro rok 2021 přináší vylepšené technické specifikace a moderní bezpečnostní prvky, což z něj činí atraktivní volbu pro rodiny i firemní klientelu. Uživatelé oceňují pohodlí, prostornost a spolehlivost tohoto modelu. V porovnání s konkurenčními vozy ve své třídě si Passat udržuje svoji pozici díky kombinaci výkonu, komfortu a elegantního designu. Cena se může zdát vyšší než u některých konkurentů, avšak za kvalitu a inovace, které Passat nabízí, stojí každou korunu. Pro potenciální zájemce doporučujeme si tento ikonický automobil blíže prohlédnout a vyzkoušet jeho jízdní vlastnosti sami.

Publikováno: 18. 03. 2024

Kategorie: motorismus

Autor: Marek Vokurka

Tagy: vw passat | automobil