Nový Ducati Multistrada: Revoluce v motorismu

Ducati Multistrada

Ducati Multistrada je špičkový model motocyklu, který zaujme jak zkušené jezdce, tak i nadšence nováčky. Tento unikátní motocykl kombinuje vynikající výkon a technologické inovace s pohodlím cestování na dlouhé vzdálenosti. Multistrada je vybavena nejmodernějšími systémy asistence pro jízdu a nabízí širokou škálu možností nastavení podle individuálních preferencí řidiče. S Ducati Multistrada zažijete skvělé dobrodružství na silnici i mimo ni.

Historie a vývoj modelu Multistrada

Historie modelu Multistrada sahá až do roku 2003, kdy byla představena první generace tohoto motocyklu. Od té doby prošla Multistrada několika významnými inovacemi a vylepšeními. V roce 2010 byla představena druhá generace s novým designem a technologiemi. V roce 2015 byl model Multistrada podroben další modernizaci, která zahrnovala například nový motor DVT (Desmodromic Variable Timing). Poslední generace Multistrady, představená v roce 2021, přinesla revoluční změny v oblasti elektroniky, aerodynamiky a ergonomie, čímž potvrdila své postavení jako špičkový cestovní motocykl.

Technické specifikace a vlastnosti

Nový Ducati Multistrada je vybavený výkonným motorem Testastretta DVT 1260, který poskytuje výkon až 158 koní při 9 500 ot./min. Díky elektronickému řízení motoru a šesti různým jízdním režimům si jezdci mohou přizpůsobit jízdní vlastnosti podle svých preferencí. Motocykl je vybavený také pokročilými bezpečnostními systémy jako ABS Bosch Cornering, kontrola trakce DTC EVO a Wheelie Control EVO. Multistrada disponuje také semiaktivním odpružením Ducati Skyhook Suspension Evo (DSS) a full-LED osvětlením pro maximální viditelnost za každých podmínek.

Testování a recenze uživatelů

Během testování nového modelu Ducati Multistrada byly uživatelské recenze nadšené. Motocykl byl chválen pro svůj výkon a agilní jízdní vlastnosti, které z něj dělají skvělého společníka jak na dlouhých cestách, tak i ve městě. Uživatelé ocenili také moderní technologická vylepšení, jako je například intuitivní dotykový displej a bezdrátové připojení k chytrým zařízením. Multistrada získala vysoká hodnocení za komfort sedla a ergonomii ovládání, což přispívá k pohodlnému a bezpečnému řízení motocyklu.

Porovnání s konkurenčními modely

Ducati Multistrada je špičkový model v kategorii adventure touring motocyklů, který se může pyšnit vynikající kombinací výkonu, agilní jízdní dynamiky a moderní technologie. Při porovnání s konkurenčními modely, jako je například BMW R1250GS nebo KTM 1290 Super Adventure, Multistrada exceluje svou sportovní povahou a agresivním designem. Díky inovativnímu elektronickému řízení a adaptivnímu odpružení nabízí Multistrada precizní ovladatelnost a komfort při dlouhých cestách. V porovnání s konkurencí se tak jedná o atraktivní volbu pro zkušené jezdce hledající výjimečný zážitek z jízdy na silnici i mimo ni.

Cena a dostupnost na trhu

Cena nového modelu Ducati Multistrada se pohybuje kolem 300 000 Kč v základní výbavě, avšak s možností přídavných balíčků a doplňků může cena narůst až k 400 000 Kč. Tato cena zahrnuje nejmodernější technologická vylepšení a inovace, které Multistrada nabízí. Motocykl je dostupný prostřednictvím autorizovaných prodejců Ducati po celé České republice. S ohledem na svou konkurenceschopnost ve svém segmentu nabízí Multistrada velmi dobrý poměr cena/výkon.

Závěrem lze konstatovat, že nový Ducati Multistrada představuje revoluci v oblasti motorismu. Jeho inovativní technické řešení a vysoký výkon ho staví na špičku trhu s cestovními motocykly. Pro potenciální zájemce, kteří hledají spojení sportovního výkonu a pohodlí při dlouhých cestách, je Multistrada ideální volbou. S cenou od 20 000 EUR se řadí mezi vyšší cenovou kategorii, ale za poskytnuté technologické inovace stojí každého investice. Doporučujeme si tento model blíže prohlédnout a vyzkoušet u autorizovaného prodejce Ducati.

Publikováno: 14. 03. 2024

Kategorie: motorismus

Autor: Marek Vokurka

Tagy: ducati multistrada | motocykl značky ducati