Schenker: Profesionální logistické služby pro vaše podnikání

Schenker

Historie společnosti Schenker v logistickém průmyslu.

Společnost Schenker byla založena v roce 1872 ve Vídni a od té doby se stala jedním z předních poskytovatelů logistických služeb na světě. V průběhu let se rozrostla do globální sítě s více než 2000 pobočkami ve více než 130 zemích. Schenker je známý svou dlouholetou tradicí v oblasti logistiky a spolehlivostí, která ho řadí mezi špičkové hráče v odvětví. Díky strategickým akvizicím a neustálé inovaci se Schenker stal klíčovým partnerem pro mnoho firem po celém světě.

Nabízené logistické služby a jejich rozsah.

Schenker nabízí široké spektrum logistických služeb, které zahrnují přepravu nákladů po železnici, silnici, letecky i lodně. Společnost poskytuje také skladování a distribuci zboží, plánování dodavatelského řetězce a další specializované služby jako například balení nebo montáž. Díky svým inovativním řešením dokáže Schenker uspokojit potřeby různých odvětví průmyslu od automobilového až po farmaceutický průmysl. Své služby poskytuje jak malým a středním podnikům, tak i velkým mezinárodním společnostem.

Globální působení společnosti a síť distribučních center.

Schenker je globální logistická společnost s působením ve více než 130 zemích světa. Její síť distribučních center je rozprostřena po celém světě a zahrnuje moderní a efektivní zařízení pro skladování a distribuci zboží. Díky strategickému umístění těchto center dokáže Schenker efektivně pokrýt potřeby zákazníků na globální úrovni a zajistit rychlé dodání zásilek do různých částí světa. Tato rozsáhlá síť distribučních center umožňuje společnosti Schenker poskytovat komplexní logistické služby na vysoké úrovni a s důrazem na spolehlivost a flexibilitu.

Technologické inovace a digitalizace v logistických procesech.

Schenker se aktivně angažuje v technologických inovacích a digitalizaci logistických procesů. Společnost investuje do moderních informačních systémů a automatizace skladů, což zvyšuje efektivitu a rychlost distribuce zboží. Díky použití IoT (Internetu věcí) a umělé inteligence dokáže Schenker sledovat zásilky v reálném čase a optimalizovat trasy dodávek. Digitalizace také umožňuje zákazníkům snadnější sledování svých zásilek prostřednictvím mobilních aplikací nebo online portálů. Tato moderní řešení přinášejí spolehlivost, transparentnost a konkurenční výhodu ve stále se měnícím logistickém prostředí.

Ochrana životního prostředí a udržitelnost v logistice.

Schenker se aktivně angažuje v ochraně životního prostředí a udržitelnosti v logistice. Společnost implementuje opatření ke snižování emisí CO2 a optimalizaci trasy dodávek s cílem minimalizovat environmentální dopad. Schenker investuje do flotily vozidel s nízkými emisemi a podporuje používání alternativních paliv. Dále se zaměřuje na efektivní využití zdrojů, recyklaci obalových materiálů a snižování odpadu ve svých distribučních centrech. Tímto způsobem Schenker aktivně přispívá k udržitelnému rozvoji a ochraně životního prostředí.

Spokojenost zákazníků a reference společnosti Schenker.

Spokojenost zákazníků je pro společnost Schenker prioritou. Díky dlouholetému zaměření na kvalitu služeb a flexibilitu se Schenker řadí mezi špičkové poskytovatele logistických řešení. Mnozí klienti využívají jejich služby opakovaně a uvádějí vysokou úroveň spokojenosti s rychlostí dodání, bezpečností zásilek a profesionálním přístupem zaměstnanců. Mezi referenční klienty patří například velké nadnárodní korporace, e-commerce společnosti nebo malé a střední podniky, které ocení individuální přístup a komplexní logistická řešení.

Budoucnost logistiky a role společnosti Schenker v ní.

Budoucnost logistiky je neustále se vyvíjejícím oborem, který klade stále větší důraz na efektivitu, udržitelnost a digitalizaci. Společnost Schenker se aktivně zapojuje do těchto trendů prostřednictvím investic do moderní technologie a ekologických řešení. Její role v budoucnosti spočívá v poskytování komplexních logistických služeb s důrazem na rychlost, spolehlivost a šetrnost k životnímu prostředí. Díky své globální síti distribučních center a dlouholetým zkušenostem má Schenker potenciál stát se lídrem v inovacích a udržitelném rozvoji logistiky.

Publikováno: 22. 03. 2024

Kategorie: služby

Autor: Marek Vokurka

Tagy: schenker | logistická společnost