Nový Kawasaki Z900: Přehled a recenze motocyklu pro nadšence

Kawasaki Z900

Kawasaki Z900 je špičkový motocykl, který v sobě kombinuje vysoký výkon s elegantním designem. Tento model je nástupcem oblíbeného Z800 a přináší řadu inovací a vylepšení. Srdcem motocyklu je čtyřválcový motor o objemu 948cc, který poskytuje maximální výkon 125 koní při 9 500 ot./min. Díky hmotnosti pouhých 210 kg se jedná o agilní stroj vhodný pro sportovní jízdu i každodenní použití ve městě. Kawasaki Z900 je ideální volbou pro nadšence, kteří hledají spojení vysokého výkonu s pohodlnou a precizní ovladatelností.

Technické specifikace a výkon

Kawasaki Z900 je poháněn čtyřválcovým motorem o objemu 948 cm3, který poskytuje výkon 125 koní při 9 500 ot./min a točivý moment 98,6 Nm při 7 700 ot./min. Motocykl je vybaven šestistupňovou převodovkou a má maximální rychlost kolem 230 km/h. Díky hmotnosti pouhých 210 kg patří Z900 k agilním strojům s vynikajícím poměrem výkon/hmotnost. Tento model splňuje emisní normu Euro5 a nabízí spolehlivost a dynamiku pro náročné uživatele.

Design a ergonomie

Design motocyklu Kawasaki Z900 je moderní a agresivní, což odpovídá jeho sportovní povaze. Přední část s dvojitými LED světlomety dodává motorce dynamický vzhled a zlepšuje viditelnost za každých podmínek. Ergonomie sedla a řídítek je navržena tak, aby poskytovala pohodlnou jízdu jak při městském provozu, tak i při dlouhých trasách. Kvalitní materiály a precizní zpracování designu dodávají celému motocyklu luxusní vzhled, který si zaslouží pozornost nadšenců sportovních motorek.

Bezpečnostní prvky a technologie

Kawasaki Z900 je vybavena moderními bezpečnostními prvky a technologiemi, které zvyšují kontrolu a stabilitu během jízdy. Patří mezi ně například systém proti blokování kol (ABS), který minimalizuje riziko smyků a umožňuje efektivní brzdění za různých podmínek. Dále motocykl disponuje elektronickým ovládáním plynu pro plynulou reakci na pohyb plynu, což pomáhá eliminovat neočekávané zrychlení. Další užitečnou funkcí je traction control, který reguluje přenos výkonu na zadní kolo a chrání jezdce před prudkými prokluzováním. Tyto prvky společně přispívají k bezpečné a pohodlné jízdě na Kawasaki Z900.

Recenze jízdních vlastností a komfortu

Kawasaki Z900 je motocykl s vynikajícími jízdními vlastnostmi a komfortem. Díky své lehké konstrukci a agilnímu podvozku se skvěle ovládá v zatáčkách a nabízí plynulé řízení i při vyšších rychlostech. Pohodlí je zajištěno ergonomickým sedlem a dobře umístěnými řídítky, což uspokojí jak kratší, tak i vyšší jezdce. Odpružení je nastavitelné a dokonale tlumí nerovnosti silnice, což přispívá k celkovému komfortu při dlouhých trasách. Motocykl disponuje také moderním brzdovým systémem, který zajistí bezpečné zastavení za všech okolností. Celkově lze konstatovat, že Kawasaki Z900 poskytuje skvělou kombinaci sportovního výkonu a pohodlné jízdy pro každodenní užití.

Porovnání s konkurenčními modely

Kawasaki Z900 je silným konkurentem ve třídě supernaked motocyklů. V porovnání s Yamaha MT-09 nabízí Z900 vyšší výkon a agresivnější design. Na rozdíl od Suzuki GSX-S750 má Kawasaki lepší jízdní dynamiku a plynulost řazení. Oproti Honda CB650R se Z900 vyznačuje nižší hmotností a agresivnějším zvukem výfuku. Celkově lze říci, že Kawasaki Z900 poskytuje skvělý poměr výkonu, designu a ceny ve srovnání s konkurenčními modely v této třídě.

Cena a dostupnost na trhu

Cena nového modelu Kawasaki Z900 se pohybuje kolem 270 000 Kč v základní verzi. Za příplatek lze pořídit i verzi s vylepšenými technologiemi a designem, která se pohybuje kolem 300 000 Kč. Motocykl je k dispozici u autorizovaných prodejců motocyklů po celé České republice. Díky popularitě značky Kawasaki a dobré reputaci modelu Z900 je dostupnost na trhu obecně dobrá, ale může se lišit podle konkrétního prodejce a regionu. Pro zájemce o tento sportovní motocykl je doporučeno sledovat aktuální nabídky u autorizovaných dealerů pro nejlepší cenu a servisní podporu.

Po celkovém zhodnocení nového modelu Kawasaki Z900 lze konstatovat, že se jedná o skvělý motocykl pro nadšence v kategorii supernaked. Díky vysokému výkonu a agresivnímu designu si získá srdce každého milovníka adrenalinových jízd. Bezpečnostní prvky a moderní technologie zajistí pohodlnou a bezpečnou jízdu na silnici i v náročných podmínkách. Navíc cena tohoto modelu je velmi konkurenceschopná ve srovnání s ostatními motocykly ve stejné třídě. Pro potenciální zájemce doporučujeme Kawasaki Z900 jako skvělou volbu pro dynamické a vzrušující zážitky na silnici.

Publikováno: 14. 03. 2024

Kategorie: auta

Autor: Honza Tichý

Tagy: kawasaki z900 | motocykl