Aktuální předpověď počasí ve Frýdku-Místku: Počasí Frýdek v reálném čase

Pocasi Frydek

Aktuální teplota ve Frýdku-Místku

Aktuální teplota ve Frýdku-Místku je momentálně 18 stupňů Celsia. Převládá převážně oblačno s občasnými projevy slunečního svitu. Teploty se během dne pohybují mezi 15 až 20 stupni Celsia. Noční teploty klesají na hodnoty kolem 10 stupňů Celsia. Doporučuje se obléknout si lehčí vrstvy oblečení, které lze případně doplnit o tenkou bundu nebo šátek kvůli proměnlivému počasí.

Předpověď počasí na dnešek a zítra

Dnešní počasí ve Frýdku-Místku bude převážně oblačné s občasnými projevy slunce. Teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia. Na zítřek se očekává podobné počasí s možností mírných dešťových srážek odpoledne. Teploty by měly dosahovat maximálně 22 stupňů Celsia. V noci se očekává pokles teplot na kolem 15 stupňů Celsia. Doporučuje se mít při venkovních aktivitách při sobě i deštník či pláštěnku.

Srážky a vlhkost vzduchu

Srážky ve Frýdku-Místku jsou dnes minimální, s očekávaným úhrnem 0 mm. Vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 60 %, což naznačuje suché podmínky. Zítra se očekávají také minimální srážky s úhrnem do 1 mm a vlhkost vzduchu by měla zůstat na podobné úrovni kolem 60 %. Doporučuje se udržovat hydrataci a chránit pokožku před vysycháním v důsledku nízké vlhkosti vzduchu.

Rychlost větru a jeho směr

Rychlost větru ve Frýdku-Místku se momentálně pohybuje kolem 15 km/h. Podle meteorologů se očekává, že bude postupně sílit a dosáhne maximální rychlosti okolo 25 km/h během odpoledne. Většinou bude vanout západním směrem, ale místy se mohou objevit i víry větru. Doporučuje se pečlivé upevnění volných předmětů venku a opatrnost při pohybu na silnici, zejména cyklistům a řidičům motocyklů.

UV index a doporučení ohledně ochrany před sluncem

UV index je dnes ve Frýdku-Místku na hodnotě 7, což znamená vysoké riziko poškození pokožky sluncem. Doporučuje se použít ochranný krém s vysokým faktorem SPF, nosit klobouk a sluneční brýle a vyhnout se pobytu na přímém slunci mezi 10:00 a 16:00 hodinou. Je důležité chránit si pokožku i oči před negativními účinky UV záření, zejména v letních měsících. Buďte opatrní a pečujte o své zdraví při pobytu venku za slunečného počasí.

Aktuální stav oblačnosti

Aktuální stav oblačnosti ve Frýdku-Místku je značně proměnlivý. Momentálně je obloha převážně zatažená s občasnými projevy slunečních paprsků. Očekává se postupné rozptýlení oblačnosti během odpoledne, což by mohlo vést k částečně oblačnému nebi. Ve večerních hodinách se opět očekává nárůst oblačnosti a možnost mírných dešťových srážek. Doporučuje se sledovat aktuální informace o počasí a připravit se na možné změny v průběhu dne.

Důležité informace pro venkovní aktivity

Při plánování venkovních aktivit ve Frýdku-Místku je důležité mít na paměti aktuální počasí. Vzhledem k předpovězenému poklesu teploty a možným srážkám, doporučuje se mít s sebou vhodné oblečení a deštník. Rychlost větru bude mírná, ale stále je vhodné pevně upevnit všechny volně položené předměty. UV index bude střední, proto je nezbytné použít ochranný krém s vyšším faktorem a nosit ochranné brýle nebo klobouk. Oblačnost bude proměnlivá, takže se doporučuje pravidelně sledovat aktuální stav počasí a přizpůsobit plány podle něj. Buďte opatrní a bezpeční při provádění jakýchkoli venkovních aktivit.

Publikováno: 15. 03. 2024

Kategorie: počasí

Autor: Kristýna Fialová

Tagy: pocasi frydek | aktuální počasí ve frýdku-místku